Piercing Bakımı

Piercing Bir Hayat Tarzıdır. Farklılığınızı Gösterin❣️

Seçmiş olduğunuz piercing ve yaptırmış olduğunuz bölge itibari ile, iyileşme süresi yalnızca size özeldir. Bunun dışında aşağı yukarı iyileşme süresi ve uyulması gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.
Aşağıda belirtilmiş süreler ortalama sürelerdir ve her metabolizma farklılıklar göstereceğinden belirtilen süreler kısalabilir veya uzayabilir.

 

Ortalama İyileşme Süreleri
Kulak memesi 4-8 hafta
Kulak kıkırdak 2-12 hafta
Kaş 2-3 hafta
Dil 3-4 hafta
Dudak 6-12 hafta
Göbek 4-12 hafta
Bayan göğüs ucu 2-6 hafta
Erkek göğüs ucu 2-4 hafta
Bayan genital bölgeler 4-6 hafta
Erkek genital bölgeler 4-6 hafta 
Piercing Yapıldıktan Sonra Göz ardı Edilmemesi Gereken Noktalar:

Bakım ve temizlik için tavsiye edilen, medikal ve antibakteriyel ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması (biokadin,batikon,sebamed,gargara vs.)
Temizlerken ve bakım yaparken, piercingin aşağı yukarı hareket ettirilmesi gerekiyor. bu hareket iyileşme sürecini uzatabilir.
Piercinginizin takılma ihtimali olan dar kıyafetlerin giyilmemesi.
Göl ve havuz tarzı yerlerde yüzülmemesi.
Yeni yapılmış genital piercinginiz varsa; korunmadan seks yapılmaması.
Herhangi bir şekilde mikrop kapması veya apse yapması sonucunda piercingin çıkartılmaması ve tavsiye edilen bakımın tekrar edilmesi. (stüdyoya gelinmesi tavsiye edilir)
Sıklıkla piercing topunun sıkı olup olmadığının kontrol edilmesi, tavsiye edilir.

Diğer uyarılar 
Kıkırdaklı bölgelere piercing yaptırılacaksa, bölgenin kulak delme tabancası yerine, olması gerektiği şekliyle yani introcat ile delinmesi gerekmektedir. Kulak delme tabancası ve ilk delimde kullanılan kulak delme küpeleri yapı olarak introcat ile karşılaştırıldığında kulağı delen küpe ucunun kalın ve ucunun çok sivri olmadığını görebilirsiniz. Burada meydana gelebilecek sorun ise, delim işlemi yapılan bölgenin alacağı darbe ile ezilip parçalanmasıdır ki iyileşmesi uzun süren burun ve kulak ( kıkırdaklı bölgeler ) intorcat ile delindiğinde daha az acıdığı ve daha kısa sürede iyileştiği gözlemlenmiştir.

Piercing Hakkında Bilmek İstedikleriniz

0