Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisi ve kadınların vazgeçemediği makyaj yapma uygun vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor. Makyaj yapılmadan dışarı çıkıldığında yaşanan stres, sinir ve rahatsızlık duygusu psikolojik olarak büyük etkiler göstereren bütün bir günü mahvedebiliyor.
İşte kalıcı makyaj bu soruna çözüm için üretilmiş durumda ve vakti kısıtlı olanlar için büyük bir kurtarıcı durumunda.
Ayrıca kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulama.
Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?
Kalıcı maktaj en kısa tabiriyle acısız bir medikal operasyon ve yerel anestezi ile de uygulanabiliyor. Hazırlanan anti alerjik boyalar derinin hemen altına enjekte ediliyor ve herhangi bir şekilde kokuya ve zararlı etkilere sebep olmuyorlar. Bir nevi dövme benzeri kozmetik uygulaması diyebileceğimiz kalıcı makyaj yüzde ve vücutta yer alan çok büyük olmayan kusurları örtmekte başarılı ve bakımlı, genç görünmek isteyenlerin tercihleri arasında.
Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Yapılır?
Kalıcı makyajın temel olarak uygulandığı bölgeler arasında dudaklar, göz ve kaşlar yer alıyor. Ancak herhangi bir rahatsızlık neticesinde kirpik, saç dökülmesi, göğüs ucu sorunları ve derideki renk değişimleri sorunlarına sahip olanlar için de bir çare durumunda olabiliyor.
Kalıcı Makyaj Zararlı Mı?
Kalıcı makyajda kullanılan boyalar kimyasal malzemeler olmadıkları için özel maddelere karşı alerjisi olanlar hariç herhangi bir zarar teşkil etmiyor. Bu durum da uygulama öncesi hazırlanan alerji testleri ile en baştan tespit ediliyor.
Bu kimyasal olmayan yapısından dolayı üç beş yıldan daha uzun süre dayanmayan kalıcı makyajı bu süreler içerisinde yenilemek de gerekiyor. Eğer yaptırdığınız kalıcı makyajdan sıkıldıysanız bu elbette sizin için bir avantaj haline de gelebilir.
Porselen Makyaj ile Aynı Şey mi?
Hayır, porselen makyaj çok daha farklı ve kesinlikle kalıcı olmaması gereken bir makyaj türüdür. Zira bu makyaj tipi kısa süreli ve yoğun şekilde kötü görüntülerin kaldırılması için kullanılmakta ve günlük hayatta pek kullanılmamaktadır.

Functional tattoos are used primarily for a purpose other than aesthetics. One such use is to tattoo Alzheimer patients with their name, so they may be easily identified if they go missing.

Styles


Arşiv Galeri
Lucky Ink Tattoo, Tüm Dövme Çalışmaları Arşivi

Case study →Özgür Bal
Dövme Sanatçısı Özgür Bal Hakkında.

Case study →Bostanlı Galeri

Case study →Alsancak Galeri
Lucky Ink Tattoo Alsancak Dövme Galerisi

Case study →

Onur Çelikkan
Dövme Sanatçısı Onur Çelikkan Hakkında.

Case study →Ufuk Özmet
Dövem Sanatçısı Ufuk Özmert Hakkında.

Case study →

parallax-3

How to choose a tattoo?

1.

Avoid making any rash decisions.

If you’re getting a tattoo because you’re drunk or high, rebellious or your friends are goading you, then you’re getting a tattoo for all the wrong reasons and the choice you make is likely to reflect this lack of forethought.

2.

Consider where you want the tattoo.

This will have some influence on the design, especially if it’s an intimate design. For any parts of your body that you show regularly (and that is a lot of body if you’re a bikini or board shorts wearer), then that doesn’t leave much space for intimate tattoos that you don’t want your grandmother seeing.

3.

Spend some time refining the design and choosing one that has meaning for you.

Do some research first. Head over to the library or a reputable tattoo parlor and look through tattoo design book

4.

Try a rehearsal run of the tattoo.

Use henna to get a temporary version of the design. You won’t be able to see different colors, or certain looks, but you will be able to judge the feeling of a tattoo. Henna lasts a week to a month.

5.

Think before you ink.

Think about it a lot. When you are certain, wait some more just to make sure. Ultimately, a well chosen tattoo design can be a thing of beauty and a confidence enhancement. A poorly chosen one done on a whim can leave you unhappy for all time.

parallax-4

Ready?

Ready?

Meet us

Weekdays
07:00am – 11:00pm

Weekends
9:00pm – 12:00pm

Telephone
+359 88 562 958

Book
Prices
Quote