Kalıcı Makyaj Bakımı

Kalıcı makyaj sonrası ilk bir hafta oldukça önemlidir. Bu zaman zarfında, ilk 3 gün sabah – akşam, günde 2 Dövme Sanatçılarımızın Önerdiği Krem sürülür. Kremin fazlasının temiz bir kağıt mendil ile alınması önerilir. Çünkü gereğinden fazla kullanılan pomad, kalın bir kurut tabakası oluşur ve rahatsızlığa neden olur.
Ayrıca ilk 3 gün aralıklarla uygulanacak soğuk kompresler, özellikle dudak kontürü yapılan kişilerde oluşabilecek ödemi engeller.
Kalıcı makyaj sonrası ilk bir hafta bu bölgelere mümkün olduğunca az su değdirilmelidir.
İlk hafta mikropigmentasyona bağlı az miktarda kabuklanmalar oluşur. Bu kabuklanmalar kesinlikle koparılmamalıdır, kendiliğinden düşecek olan bu belli belirsiz kabuklar koparılırsa, beraberlerinde o bölgedeki pigmentlerde cilt dışına atılmış olur. Yapılan kalıcı makyajda boşluklar oluşmaması için buna özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.
İlk bir ay boyunca, aşırı güneşe maruz kalmak ve solaryuma girmek kesinlikle yasaktır. Güneş ve solaryum, erken dönemde pigmentlerin koyulaşmasına neden olmakta ve bu da kalıcı makyajınızın kalıcı olarak koyu renkte görünmesine yol açmaktadır.
Nadiren karşılaşabileceğiniz beklenmedik bir durumda mutlaka Bize Ulaşın. 0554 743 78 58

0 157