Dövmenin vücuda büyük bir görsel şölen hazırladığı aşikar fakat bu şatafatlı durumun yan etkileri de yok değil. Bazen uzun uzadıya düşünce ve emin olmalardan sonra yaptırılan dövmeler, ileride sıkılma ve artık hoşlanmama durumlarına da yol açabiliyor. Bu durumlarda yapılacak olan en önemli şey; dövmeyi sildirmek. Fakat maalesef bu da öyle kolay ve meşakkatsiz bir yol değil. Hele ki gözler önünde olan ünlü bir simaysanız işte burada sıkıntılar boy göstermeye başlıyor.

1. Amanda Seyfried

amanda_seyfried

Nasıl bir açıklaması var bilmiyoruz fakat gerçek olan bir şey var ki genç oyuncunun ayağında yer kaplayan dövmede bir gariplik söz konusu. Argoda “Minge” yazılı (kadınların cinsel organı) dövme büyük olasılıkla orada yanlışlıkla yer alıyor ya da Amanda pek iyi durumda değil.

 

2. Angelina Jolie

stupid-tattoos-angelina-jolie

Tomb Raider başta olmak üzere, oynadığı filmlerde öne çıkan rollere sahip başarılı oyuncu büyük bir hayran kitlesine sahip. Asya’ya gittiği dönem, bir zamanlar evli olduğu Billy Bob Thornton’ın adını vücuduna yaptıran Jolie, daha sonra Billy’den ayrıldıktan sonra Brad Pitt’le evlendi fakat dövmesi hala vücudunda yer kaplıyor.

3. Britney Spears

Britney-Spears-mtv-vmas-04-billboard-white-carpet-2016-bb-1548_GH_content_850px

2000’lerin güçlü pop ikonlarından Britney Spears’in dövmesi Çince harflerden oluşuyor. Fakat bu harfler yanlış kullanıldığı için “gizemli” olarak yaptırılan dövme aslında “garip” olarak Spears’in vücudunda şekil aldı.

4. Hayden Panettiere

Hayden_Panettiere

Heroes dizisinin yıldızının sırtında yer alan dövmede İtalyanca “pişmanlıklar olmadan yaşamak” anlamına gelen “Vivere senza rimipianti” yazıyor. Dövmede fazla “i” harfi yazılmış olmasından ötürü yanlış yazım söz konusu.

 

5. Rihanna

Rihanna

Ünlü pop yıldızının dövmesinde bir değil tam iki hata yer alıyor. En görünür olan hata ise boynunun yanında yer alan Fransızca deyim “rebelle fleur”dır. Fransızca olan “rebelle fleur” isyankar çiçek anlamı yerine asi çiçek olarak tercüme edildi. İkinci hata da diğer dövmesinde yanlış yazılmış olan Sanskritçe “affedici” anlamına gelen kelimede yer alıyor.

6. Johnny Depp

johnny-depp-with-forever-banner-tattoo-on-shoulder_GH_content_550px

Johnny Depp’in dövmesinin hikayesi herkese ders olmalı. Asla eşinizin ismini dövme olarak yaptırmayın, ayrılık gibi durumlarda eşiniz hayatınızda yer kaplamasa da o dövme her zaman yer kaplayacaktır.

7. David Beckham

brad_pitt

Başarılı bir futbol kariyerine sahip olduğu kadar bir zamanlar moda ve reklam dünyasının da önemli yüzlerinden biri olan David Beckham’ın dövmesinin yanlış yazılış hikayesi tıpkı Rihanna’nınki gibi. Eşi Victoria’nın adını Sanskritçe yazdıran David Beckham’ın dövmesinde aslında yazan şey tam olarak “Vihctoria”.

8. Ashley Greene

4-ashley-greene-tattoo_0_GH_content_850px

Alacakaranlık filminin yıldızı Ashley Greene’nin dövmesinde “hayatlar bir dans” yazıyor. Fakat minik bir hatayla, o hata da “lifes”ın “-s” takısında yer alması gereken kesme işareti.

 

9. Jon Gosselin

jon_gosselin

Johnny Depp’in dövmesinin hazin sonu, cildinizde birinin adını yazdırmayı tekrar düşünmenizi sağlayacak kadar inandırıcı değilse, belki Jon Gosselin’in benzer durumunu göz önünde tutabilirsiniz. Eski televizyon yıldızının sırtında yer alan ejderhalı dövmede kız arkadaşı Ellen’in adı “Erin” olarak yazıyor.

by: